USZCZELNIENIA TECHNICZNE

Wysokiej jakości uszczelnienia techniczne - jakie rozwiązania wybierać

Połączenie dwóch elementów ze sobą może wymagać zastosowania uszczelnienia, które będzie podnosić jakość takiego połączenia i wpływać na to czy dwa elementy będą charakteryzować się trwałością i fun czytaj więcej »

AUTo części

Rynek auto części – jak to wygląda?

Samochody i motocykle, a także inne pojazdy,w tym wodne mają jako maszyny wpisaną niejako w swoje funkcjonowanie awaryjność. Najczęstszą przyczyną jest po prostu wyeksploatowanie się jakiegoś podzes czytaj więcej »

pompy ciepła katowice

Pompa ciepła cwu

Jeśli znamy pompę ciepła, która ogrzewa domy to na pewno nie będziemy zaskoczeni, że jest urządzenie, które wydajne przy ogrzewaniu wody ciepłej. Są to specjalistyczne [https://marengo-architektura.co czytaj więcej »

atrakcje weselne

Tanie sale weselne w dużym mieście - ile zapłacimy najmniej za parę

Zdaniem profesjonalnych organizatorów tanie sale weselne w dużych miastach nie istnieją. To fakt, wynajęcie sali nigdy nie będzie tanie i ceny nie spadają zazwyczaj poniżej 150 zł od osoby. Jednak, mo czytaj więcej »

wydruk Wizytówek

Komfortowy wydruk wizytówek w drukarni online

Usługi w Internecie Prowadzenie nowoczesnej firmy wiąże się z różnymi zadaniami. Żeby klienci mogli lepiej zapoznać się z najważniejszymi informacjami o przedsiębiorstwie, warto zamówić usługę . Tak czytaj więcej »

SZKOLENIe z Ochrony środowiska

Szkolenie z ochrony środowiska

Wiele różnego rodzaju instytucji szkoleniowych oferuje . Tematyka kursów jest bardzo szeroka, dlatego każda zainteresowana osoba z pewnością znajdzie coś dla siebie. Niektóre z nich dotyczą zmian pra czytaj więcej »

taśma pakowA VIBAC

Profesjonalna taśma

Akcesoria wykorzystywane podczas pracy produkcyjnej albo w usługach mogą być bardzo zróżnicowane. Najważniejsze, aby znaleźć jakieś konkretne warianty, które będą dokładnie już przeanalizowane przez czytaj więcej »

wycena dzieł sztuki

Specyficzny rynek sztuki

W dzisiejszym tekście porozmawiamy na temat specyficznego rynku sztuki. Na temat rynku sztuki można powiedzieć bardzo wiele i wśród tych informacji jest specyficzność. Ilu z Was wie jak odbywa się ? czytaj więcej »

rekuperacja

Zawsze czyste powietrze

Wiele osób dzisiaj nie wie czy powinni się zdecydować na wentylację we własnym domu. Jak się okazuje sprawa nie jest wcale taka prosta. Większość osób nie zdaje sobie sprawy, że tak naprawdę wentylac czytaj więcej »

NOCLEGi Lądek zdrój

Profesjonalnie przygotowany wyjazd

Każdy kto pracuje doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że trzeba odpocząć i się zrelaksować. Jest to możliwe tylko i wyłącznie przy pomocy wczasów na których moglibyśmy zapomnieć o problemach dnia co czytaj więcej »

 

Specyficzny rynek sztuki

wycena dzieł sztuki

W dzisiejszym tekście porozmawiamy na temat specyficznego rynku sztuki. Na temat rynku sztuki można powiedzieć bardzo wiele i wśród tych informacji jest specyficzność. Ilu z Was wie jak odbywa się wycena dzieł sztuki? Podejrzewam, że absolutnie nikt nie zdaje sobie sprawy z tego jak przedstawia się sytuacja. Co za tym idzie, zapewne nie wiecie, że istnieje całkowita swoboda, jeżeli chodzi o wycenę. Prawda, że coś pięknego? Swobodne wycenienie dzieła sztuki. Czy wycena dzieł sztuki jest w tym wyjątkiem? Powiem szczerze, że na ten moment nie przychodzi mi inny przykład, gdzie mielibyśmy do czynienia z aż taką elastycznością. Wypadałoby teraz powiedzieć o tym kogo spotyka się na drodze mającej na celu wycenienie dzieła sztuki. Trudno podać tutaj dokładne konkrety, myślę, że możemy wymienić osoby najczęściej spotykane. Najczęściej spotykanymi osobami są: artysta, ekonomista oraz historyk sztuki. Zaryzykuję stwierdzenie, że teraz kiedy mamy jasność nie ma zaskoczeń. Bardzo często jest tak, że zastanawiamy się nad pewnymi sprawami a koniec końców nie ma w nich nic co by było zaskakujące. Tak to już jest i serdecznie zachęcam do tego, żeby o tym pamiętać.

Stan faktyczny

W tej części tekstu skupimy się na tanie faktycznym. Wydawać by się mogło, że wycena dzieł sztuki musi mieć związek ze stanem faktycznym. Rzeczywistość pokazuje jednak coś zgoła odmiennego, coś czego w żaden sposób nie można było przewidzieć. Trudno jest jednak mi powiedzieć o konkretach. Nie oznacza to tego, że mam przed Państwem jakiekolwiek tajemnice. Po prostu cena bardzo często weryfikowana jest w różny sposób.

dobra wycena dzieł sztuki

Myślę, że to byłoby na tyle, jeżeli chodzi o ten tekst. Nie oznacza to jednak tego, że nie zamierzam wracać do tematu. Można powiedzieć, że rzeczywistość prezentuje się zgoła odmiennie. Jeszcze wielokrotnie wrócę do tego jak wycenia się dzieła sztuki. Chcę, żeby temat ten był dla ludzi coraz bardziej jasny. Być może dla większości będzie to zupełnie niepotrzebna wiedza, ale nigdy nie wiadomo co się w przyszłości przyda. Mam rację czy nie?