USZCZELNIENIA TECHNICZNE

Wysokiej jakości uszczelnienia techniczne - jakie rozwiązania wybierać

Połączenie dwóch elementów ze sobą może wymagać zastosowania uszczelnienia, które będzie podnosić jakość takiego połączenia i wpływać na to czy dwa elementy będą charakteryzować się trwałością i fun czytaj więcej »

AUTo części

Rynek auto części – jak to wygląda?

Samochody i motocykle, a także inne pojazdy,w tym wodne mają jako maszyny wpisaną niejako w swoje funkcjonowanie awaryjność. Najczęstszą przyczyną jest po prostu wyeksploatowanie się jakiegoś podzes czytaj więcej »

pompy ciepła katowice

Pompa ciepła cwu

Jeśli znamy pompę ciepła, która ogrzewa domy to na pewno nie będziemy zaskoczeni, że jest urządzenie, które wydajne przy ogrzewaniu wody ciepłej. Są to specjalistyczne [https://marengo-architektura.co czytaj więcej »

atrakcje weselne

Tanie sale weselne w dużym mieście - ile zapłacimy najmniej za parę

Zdaniem profesjonalnych organizatorów tanie sale weselne w dużych miastach nie istnieją. To fakt, wynajęcie sali nigdy nie będzie tanie i ceny nie spadają zazwyczaj poniżej 150 zł od osoby. Jednak, mo czytaj więcej »

wydruk Wizytówek

Komfortowy wydruk wizytówek w drukarni online

Usługi w Internecie Prowadzenie nowoczesnej firmy wiąże się z różnymi zadaniami. Żeby klienci mogli lepiej zapoznać się z najważniejszymi informacjami o przedsiębiorstwie, warto zamówić usługę . Tak czytaj więcej »

SZKOLENIe z Ochrony środowiska

Szkolenie z ochrony środowiska

Wiele różnego rodzaju instytucji szkoleniowych oferuje . Tematyka kursów jest bardzo szeroka, dlatego każda zainteresowana osoba z pewnością znajdzie coś dla siebie. Niektóre z nich dotyczą zmian pra czytaj więcej »

taśma pakowA VIBAC

Profesjonalna taśma

Akcesoria wykorzystywane podczas pracy produkcyjnej albo w usługach mogą być bardzo zróżnicowane. Najważniejsze, aby znaleźć jakieś konkretne warianty, które będą dokładnie już przeanalizowane przez czytaj więcej »

wycena dzieł sztuki

Specyficzny rynek sztuki

W dzisiejszym tekście porozmawiamy na temat specyficznego rynku sztuki. Na temat rynku sztuki można powiedzieć bardzo wiele i wśród tych informacji jest specyficzność. Ilu z Was wie jak odbywa się ? czytaj więcej »

rekuperacja

Zawsze czyste powietrze

Wiele osób dzisiaj nie wie czy powinni się zdecydować na wentylację we własnym domu. Jak się okazuje sprawa nie jest wcale taka prosta. Większość osób nie zdaje sobie sprawy, że tak naprawdę wentylac czytaj więcej »

NOCLEGi Lądek zdrój

Profesjonalnie przygotowany wyjazd

Każdy kto pracuje doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że trzeba odpocząć i się zrelaksować. Jest to możliwe tylko i wyłącznie przy pomocy wczasów na których moglibyśmy zapomnieć o problemach dnia co czytaj więcej »

 

Pompa ciepła cwu

pompy ciepła katowiceJeśli znamy pompę ciepła, która ogrzewa domy to na pewno nie będziemy zaskoczeni, że jest urządzenie, które wydajne przy ogrzewaniu wody ciepłej. Są to specjalistyczne [https://marengo-architektura.com/ robią też aranżacje na zamówienie, które połączone są ze specjalnym zbiorkiem. Taka pompa jest bardzo wydajna i można powiedzieć, że ma same zalety. Jeśli bierzemy pod uwagę ogrzewanie wody bojlerem elektrycznym albo pomocą ciepła cwu to warto trochę się o tym dowiedzieć. Średnio pompy ciepła katowice zużywają jedynie nieco ponad pół kilowata na godzinę. Ogrzanie kilkuset litrów nie kosztuje wiele, dlatego jest to bardzo opłacalne. Dla porównania zwykły bojler pobierze kilka razy więcej prądu.

Jak działa pompa ciepła cwu?

Korzysta głównie z powietrza z otoczenia. To daje nawet 70% oszczędności w porównaniu z tradycyjnym bojlerem. Reszta jest podgrzewana, ale wcale wiele tej energii do tego nie potrzeba. Ważne jest to żeby pompę ciepła zamontować w miejscu ciepłym. To pozwoli na jeszcze większe zyski w energii elektrycznej. Dodatkowo pompa ciepła w okresie letnim będzie zbawienna, bo obniża temperaturę w pomieszczeniu.

dobry pompy ciepła katowice

Jeśli mamy wilgoć to też się będzie można jej pozbyć. Pompa nie zajmuje zbyt wiele miejsca i jest estetyczna.

Ile kosztuje takie urządzenie?

Można je kupić za około pięć tysięcy złotych. Wydaje się to dużo, ale jeśli przeliczymy ile kosztuje nas postawienie domu i że takie urządzenie jest praktycznie wieczne to szybko nam się to zwróci. Wszędzie najważniejszy jest czynnik ekonomiczny, dlatego akurat te modele pomp ciepła mają tak wielu zwolenników.